[ 2016 ]

Pożar domu na moim osiedlu – moja relacja

Byłem naocznym świadkiem pożaru w 2015 roku. O godz. 3:00 poszedłem zapalić papierosa na balkon. Chwile postałem na balkonie, po chwili było słychać jakieś dziwne dźwięki, coś strzelało po drugiej stronie domu. Dużo nie myśląc, wybiegłem przed dom, zobaczyć co jest grane. Spotkałem tam sąsiada, po czym zadzwoniłem na numer alarmowy i poinformowałem, co się stało. W tym samym praktycznie czasie pobiegliśmy budzić innych ludzi z mieszkań obok. 

Pomogliśmy chłopakowi na wózku inwalidzkim dostać mu się na parking obok. Kiedy już było wiadomo, że wszyscy lokatorzy są na dworze, oddaliliśmy się na drugą stronę ulicy i czekaliśmy na straż pożarną. Na miejsce przyjechały dwa duże  samochody gaśnicze, dwa ambulanse oraz dwa samochody policji.  Straż pożarna dotarła na miejsce  po ok. 8 minutach. Strażacy dowiedzieli się także od kogoś, że jednak chyba ktoś tam jeszcze jest w tym palącym się mieszkaniu.


Do wnętrza budynku weszli strażacy w sprzęcie. Z uwagi na bardzo intensywny rozwój pożaru, wskutek czego powstała bardzo wysoka temperatura oraz całkowite zadymienie, pomieszczeń poszukiwania były znacznie utrudnione. Strażacy wyprowadzili z palącego się domu osobę, która była w środku.

Był to gościu w wieku. ok. 46 lat. Miał zakrwawioną głowę i podartą koszulkę. Poszkodowanego gościa zabrano do szpitala. Po krótkiej chwili, z głębi podwórka wyłoniła się dwójka policjantów, która prowadziła skutego w kajdanki innego gościa, zapakowali go do samochodu i odjechali.

A jak doszło do podpalenia?

A no panowie siedzieli i pili sobie w środku, podczas ostrego chlania wybuchła pomiędzy nimi sprzeczka gospodarz został pobity do takiego stopnia, że stracił przytomność. Gość, który pobił gospodarza, podpalił to mieszkanie i uciekł. Podpalaczowi postawiono zarzuty zakłócania porządku, podpalenia, a także usiłowanie zabójstwa. Z krótkiego komunikatu prokuratora, który prowadził śledztwo, dowiedzieć się można jedynie, że oskarżony przyznał się jedynie do podpalenia.


W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wnętrze budynku – wszystkie pomieszczenia. Ucierpiały także dwa sąsiednie mieszkania. 


Pohjalainen o sprawie: http://www.pohjalainen.fi/uutiset/poliisiuutiset/ristinummen-tulipalo-oikeudessa-syytetty-my%C3%B6nt%C3%A4%C3%A4-ly%C3%B6neens%C3%A4-is%C3%A4nt%C3%A4%C3%A4-1.1937388

Marcin

Fanatyk sauny oraz Fińskiej natury.

Latest posts by Marcin (see all)

Tags: , , ,