[ 2014 ][ Finlandia ][ Obrona ]

Fińska policja testuje nową broń do obezwładniania

Fińska

policja testuje rodzaj broni konstrukcyjnie przystosowanej do obezwładniania osób lub fizycznego uniemożliwienia działania ludzi, bez powodowania ich śmierci, bądź obrażeń i uszkodzeń ciała, zazwyczaj policja w Finlandii używa jedynie paralizatorów, można rzec, że od święta musi być gruba rozróba, żeby to zrobili.

Co to jest ten FN 303 dowiecie się tutaj

Finowie chcą tego używać w trudnych sytuacjach a także codziennych jako zdalne użycie siły. Plany użycia zakładają też odstraszanie/usuwanie dzikiej przyrody z miast (wiecie niedźwiedzie,wilki etc) – mówi Seppo Kolehmainen.  Obecnie przetestowano broń w kilku komisariatach. Krajowy Zarząd Policji zdecyduje o wprowadzeniu broni po szczegółowych testach.

FN 303 ma uzupełnić gamę aktualnie używanego sprzętu (paralizatory, karabinki, rozpylacze gazu). Powodem wprowadzenia jest problem z zasięgiem ww. sprzętu oraz to, że nie nadaje się do użycia w wymagających sytuacjach. Ogólnie ludzie tutaj są trochę szurnięci i mają różne odbicia od norm, czasem można spotkać jakiegoś pijaka z nożem w ręku, który wydziera się  wniebogłosy i z myślą o takich osobach fińska policja ma zamiar wprowadzić, jakieś obezwładniacze dystansowe.

Marcin

Fanatyk sauny oraz Fińskiej natury.

Latest posts by Marcin (see all)

Tags: ,