News Wideo

Lodowa karuzela

Mieszkaniec Helsinek Janne Käpylehto zmontował lodową karuzelę, ponieważ chciał pokazać Światu, że nawet zimą świetnie można się bawić w krainie tysięcy jezior.

Zanim cokolwiek powycinałem, pomyślałem sobie, że chce dla filmiku 10 milionów widzów.To co przyszło mi jako niespodzianka, to że teraz ogólnoświatowe biura zarządzające mediami chcą ode mnie kupować film, opowiada Käpylehto fińskiej gazecie Iltalehti.

Po wycinaniu karuzeli Janne opublikował na swoim kanale YouTube materiał z karuzelą w roli głównej. Teraz jego film zebrał już tysiące odsłon.

Janne jest ekspertem z dziedzinie obcowania z elektryką oraz przy okazji pisarzem, a w swoich dziełach dzieli się różnymi ciekawymi patentami na wykorzystanie energii, instalacji prądu itp., np. w mökki (domek letniskowy), który mamy oddalony od cywilizacji o krocie kilometrów, gdzieś w środku lasu i wśród natury.

Po skonstruowaniu 12-metrowej karuzeli Janne ma na celu już kolejny projekt, mianowicie karuzelę 50-metrową.

Moim celem jest to, aby ogólno-światowo uświadomić ludzi, że w Finlandii można się dobrze bawić, mimo tego że jest zimno. – tłumaczy.

Projektujący ogromną karuzelę z lodu, Janne, sądzi, że już za miesiąc będzie ona gotowa w okolicy Helsinek. Tak wyglądają mniej więcej przygotowania.

Mimo, że Finlandia pogodowo potrafi być niepewna i nieprzewidywalna, Janne przypomina, że np. na jeziorach lód mocno się trzyma i zostaje zamarznięty.

Na tym wizja rozrywek zimowych Janne się nie kończy. Następnym projektem jest superkaruselli (superkaruzela). Na karuzeli spotkamy też zespół muzyczny, saunę, bar oraz zasilanie słoneczne, które będą wszystko napędzały, od sprzętu muzycznego po same silniki napędzające karuzele.

Do współpracy przy projekcie zgłaszało się już wiele osób z prośbą o kontakt. To fantastyczne widzieć z jakim entuzjazmem ludzie do tego podchodzą.

Zródło