Wideo

Lodowa karuzela

Pewien pomysłowy fin z Helsinek zmontował lodową karuzelę. Janne Käpylehto chciał pokazać Światu, że nawet zimą świetnie można się bawić w krainie tysięcy jezior. Po stworzeniu karuzeli Janne opublikował na swoim kanale YouTube materiał z karuzelą w roli głównej. Teraz jego film, jest słynny w całej Finlandii i zebrał już tysiące odsłon.

Janne jest ekspertem w dziedzinie obcowania z elektryką oraz przy okazji pisarzem. W swoich dziełach dzieli się różnymi ciekawymi patentami na wykorzystanie energii, instalacji elektryki, np. w mökki (domek letniskowy). Po skonstruowaniu 12-metrowej karuzeli Janne ma na celu już kolejny projekt, mianowicie karuzelę 50-metrową.

Moim celem jest to, aby ogólno-światowo uświadomić ludzi, że w Finlandii można się dobrze bawić, mimo tego że jest zimno. – tłumaczy.

Projektujący ogromną karuzelę z lodu, Janne, sądzi, że już za miesiąc będzie ona gotowa w okolicy Helsinek. Tak wyglądają mniej więcej przygotowania.


Mimo że w Finlandii pogoda potrafi być niepewna i nieprzewidywalna, Janne przypomina, że na jeziorach lód mocno się trzyma i zostaje zamarznięty.

Na tym wizja rozrywek zimowych Janne się nie kończy. Następnym projektem jest superkaruselli (superkaruzela). Na karuzeli spotkamy zespół muzyczny, saunę, bar oraz zasilanie słoneczne, które będzie wszystko zasilało, od sprzętu muzycznego po same silniki napędzające karuzele.

Do współpracy przy projekcie zgłaszało się już wiele osób z prośbą o kontakt. To fantastyczne widzieć z jakim entuzjazmem ludzie do tego podchodzą.

Zródło