Finlandia

Podsumowanie 2019 Roku

Do końca roku jeszcze dwa i pół tygodnia. Później mogę być zajęty a przynajmniej tak mi się teraz wydaje. Więc skrobie ten tekst właśnie dzisiaj. Co udało mi się osiągnąć w mijającym roku? Co się nie udało? A co mogę zrobić, żeby było lepiej? Było trochę pół na pół raz był pomysł na napisanie czegoś, tak więc siadałem i pisałem. A raz wcale nie było niczego, i tak blog dostał zastoju. Sami widzicie, jakie tutaj są przerwy w pisaniu.

Najlepsza rzecz w 2019 roku

Najważniejszą rzeczą, jaką osiągnąłem w 2019 roku, to stanąłem na nogi. Nie da się ukryć, że 2018 rok zaczął się dla mnie źle. Praca na pół etatu, trzeba było też znaleźć nową pracę, były przerwy w starej pracy. I tak się kręciło, ale już jest okei.

Przełamać strach

Panicznie boję się dentystów, ale w tym roku postanowiłem się zmotywować i pójść zrobić kilka ubytków. Ogólnie jak pójdę raz to mogę chodzić już później cały czas. Ale moment do pierwszej wizyty to coś dla mnie strasznego. Najważniejsze, że zęby naprawione, trochę pocierpiałem dosyć w kość dało mi usuwanie kamienia ultradźwiękiem. A i pamiętajcie, że prywatni lekarze trochę kosztują. Najlepiej pojechać i zrobić zęby prywatnie w Polsce o ile macie taką możliwość.

Relaks

Spełniło się moje marzenie i zamieszkałem w domu z sauną. Wreszcie udało mi się zacząć czytać Autostopem przez Galaktykę, dwa tomy za mną a trzy przede mną. Przy okazji polecam sklep TaniaKsiazka.pl, tanie książki z tanią wysyłką do Finlandii. Kupka wstydu książek nadal, gdzieś tam jest, ale mam nadzieję, że nadrobię. Nie traciłem za to czasu na filmy na Netflixie, tam jak wiadomo zawsze coś można znaleźć do oglądania. Udało się też wygospodarować trochę czasu na jedno z moich hobby, czyli gry video.

Szef kuchni w akcji

Najwięcej czasu wolnego spędziłem za to w kuchni gotując różne polskie potrawy dla mojej Fińskiej wybranki serca. Bardzo chwaliła nasze mielone, schabowe, naleśniki z serem oraz pierogi – zachwytom naszej kuchni nie ma końca. Oczywiście gotowałem i gotuje wiele więcej z naszej kuchni w miarę możliwości.

Spróbowałem się też w ichniejszej kuchni robiąc kilka potraw Kalakeitto (zupa rybna), Juustokakku (zimny sernik serowy na słodko lub słono), Jauhelihakeitto (najzwyklejsza zupa z mięsem mielonym), kilka deserów.  W tym roku podczas świątecznej przerwy spędzę na pewno większość czasu w kuchni. Ponieważ moja wybranka serca w te święta będzie w pracy, a ja zajmę się przygotowaniem świąt w domu.

Najsmutniejsza rzecz w 2019 roku

Uśpiłem kota, ponieważ zachorował. Najpierw dostał zapalenia ucha później okazało się, że zachorował na tarczycę. Konieczne było uśpienie Jasi. 🙁 Kotkę dostałem od pewnego Fina, zaraz po przyjeździe do Finlandii. Bardzo mi brakuje mojej kotki.

Co dalej?

Plan na przyszłość, to ponowna przeprowadzka na stare śmieci. Wznowienie Vlogów na YT, kupno upatrzonego x czasu temu aparatu. Odcięcie się od mediów społecznościowych. Strasznie dużo zabierają mi czasu i sam nie dowierzam, że daję się złapać na ten haczyk. Już raz przestałem korzystać z FB i wyszło mi to na dobre.

Modernizacja tego bloga, trzeba trochę naprawić, tu i tam i będzie dobrze. Jeżeli macie jakieś pomysły co do bloga zapraszam do komentarzy. Obserwujcie też mój profil na Instagramie, tam raczej zostanę.

Na Nowy Rok życzę Wam, aby spełniły się wszystkie wasze marzenia. Zdrowia i dużo miłości bliskich, pomyślności w nowym roku.