[ 2014 ][ Finlandia ][ Praca ]

Strony które warto przeglądnąć szukając pracy

Witajcie,

dawno tutaj nic nie pisałem. Okazało się, że wszystkie wiadomości, które do mnie pisaliście, szły na skrzynkę, do której nie miałem przez jakiś czas dostępu. Zapomniałem hasła i odpowiedzi na pytanie pomocnicze :-). Udało się jednak odzyskać dostęp do skrzynki, trochę było z tym roboty, ale najważniejsze, że mogę czytać wasze wiadomości. Nie wstydźcie się pytać w komentarzach, nie jest w żaden sposób wymagane, abyście musieli pisać e-maile. Zawsze odpowiem na wasze pytania.

Często pytaliście mnie, gdzie szukać pracy, ja polecam wam poniższe strony, na jednej można uzyskać, informacje po angielsku reszta niestety nie jest anglojęzyczna. Oprócz przeglądania różnych stron polecam osobiście zrobienie kopii wszelakich dokumentów potwierdzających nasze kwalifikacje oraz edukację i roznoszenie ich osobiście do miejsc pracy. Dzwonienie do firm jest trochę słabe, ponieważ pracodawcy jest bardzo łatwo odmówić nam spotkania, czy rozmowy. Kiedy dochodzi do kontaktu wzrokowego wtedy Finom jest odmówić już znacznie ciężej, tego nauczył mnie mój nauczyciel z kursu językowego.

http://www.mol.fi/etusivu/index.html
http://www.tyopaikat.com/
http://www.jobsafari.fi/
http://www.oikotie.fi/
http://www.careerjet.fi/

Ogólnie, jestem ostatnimi czasy trochę zajęty i nie mam zbyt wiele czasu na prowadzenie bloga. Jak mówią wszystko przyjdzie z czasem. Fajnie, że ktoś czasem tutaj komentuje i napisze do mnie jakąś wiadomość. Do czego was serdecznie zachęcam. To tyle na dzisiaj.

Marcin

Fanatyk sauny oraz Fińskiej natury.

Latest posts by Marcin (see all)

Tags: ,