Bez kategorii

Test rękawic z GORE-TEX®

Kilka dni temu udało mi się zakupić rękawice z tkaniny GORE-TEX. Rękawice są wyposażone w technologie GORE-TEX® + Technologia Gore activez góry zaznaczę, że nie jest to żaden sponsorowany wpis a jedynie moja opinia. Tak bardzo spodobały mi się te rękawice oraz ich funkcjonalność, że postanowiłem się tym z Wami podzielić. Sprawdzają się rewelacyjnie, jeżeli kiedyś się zniszczą czy co kol wiek innego się z nimi stanie na pewno wybiorę po raz drugi właśnie takie z technologią GORE-TEX żadne inne.

Rękawice dostępne na promocji w sieci sklepów Stadium Outlet i przecenione są z 60 € na 35 €, w normalnym sklepie sportowym Stadium ich nie znajdziemy, musicie zaglądnąć do Outletu. Rękawice przetestowałem podczas deszczowej, śnieżnej/mokrej oraz mroźnej pogody. O kupnie zadecydowała właśnie ta promocja oraz funkcjonalność.

Na dołączonej ulotce możemy przeczytać, że rękawice są:

– przeznaczone do uprawiania sportów zimowych
– trwałe wodoodporne i oddychające
– posiadają pętle na nadgarstki
– ściągacze na końcach
– meszkowatą łatkę do wycierania nosa
– kompatybilne z ekranami dotykowymi

Ja od siebie dodam, że są jeszcze odporne na wiatr, stojąc pośrodku niczego wiejący, we mnie wiatr odczuwałem jedynie na swojej twarzy, ponieważ tylko jej nie miałem zasłoniętej. W ręce nic a nic nie poczułem. W rękawicach jest bardzo ciepło mimo tego, kiedy na zewnątrz jest -10. Niestety nie udało mi się jeszcze ich przetestować w niższych temperaturach. Trzeba jeszcze trochę zaczekać na temperatury rzędu – 20.

Bardzo dobrze przylegają do ciała, chwytność różnych przedmiotów przeszła, moje oczekiwania nigdy bym nie powiedział, że można podnieść w tych rękawicach jedno centówkę z ziemi. A jednak to jest możliwe. Sprawdzą się na pewno podczas biegania, jazdy na nartach, snowboardzie, wspinaczki oraz przy zwykłym spacerowaniu.

Nawet kiedy musiałem schodzić z górki i się czegoś dobrze chwytać, aby zejść ostrożnie, nie odczuwałem, że ręce mi się jakoś pocą, nie odczułem też takiego narastającego ciepła, kiedy wykonujemy jakieś prace. Komfort termiczny jest bardzo  wysoki podejrzewam, że cała reszta innych rękawic z tkaniny GORE-TEX sprawdzi się tak samo dobrze. Minusem, jaki zauważyłem to, kiedy mamy mokrą dłoń możemy podwinąć wyściółkę w środku i mieć lekki problem ze wsadzeniem dłoni do środka.


W rękawicach byłem na ponad dwu godzinnym marszu przy -6 oraz co najmniej 1,5 h jechałem na rowerze wynik ten sam ciepło i przyjemnie bez niespodzianek w środku. Jeżeli tak samo dobrze sprawują, się inne części garderoby z tych włókien to już chyba wiem, jaki sobie sprawie prezent pod choinkę – kurtkę. Rękawice są średniej długości, ale idealnie możemy schować tam rękaw kurtki i ściągnąć ściągaczem. Tak samo dobrze lezą, kiedy mamy nałożony rękaw kurtki na.

Odstraszyć może cena takich rękawic, ale moim zdaniem jest to produkt warty tych 60 €. Dostępne są też wersje tych rękawic, dla kobiet oraz dzieci, wersja dla dzieci jest kilka euro tańsza. A tymczasem zostało tylko poczekać na bardzo niską temperaturę.