[ Finlandia ]

UWAGA NA SPAM dotyczący zwrotu podatku z Vero (urzędu podatkowego)

W zeszłym tygodniu ktoś wpadł na pomysł, aby rozesłać do ludzi bardzo nietypowy spam poprzez wiadomości e-mail, do dosyć sporej ilości osób co wywołało w Finlandii nie małą sensację. Przy okazji witam po długiej przerwie.

Otrzymaliśmy dziś wiele zgłoszeń dotyczących, podrobionych wiadomości dotyczących zwrotu podatku. Fińska Administracja podatkowa nigdy nie wysyła wiadomości za pośrednictwem poczty e-mail lub za pomocą SMS, aby prosić o podanie danych do kont bankowych, numerów kart kredytowych, opłat itp. Jeśli otrzymałeś taką wiadomość, nie podejmuj żadnej akcji, ani nie udzielaj żadnej odpowiedzi na nią.

Ogłasza urząd podatkowy w krótkim oświadczeniu, natomiast co do samej wiadomości jest ona bardzo wątpliwa zaczynając od błędnej pisowni (widać, że pisał ją jakiś obcokrajowiec który sam nie zna dobrze języka), śmiesznej kwocie do zwrotu oraz wątpliwego linku w niej zawartej. Sama wiadomość wygląda mniej więcej tak:

Urząd podatkowy kontaktuje się zazwyczaj za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Normalnie przysyła dokumenty prosto do naszego domu czy to roczne rozliczenie czy zawiadomienie o potrzebie stawienia się w urzędzie. Rzadko kiedy, ale czasem się zdarza urząd może skontaktować się z nami telefonicznie zawiadamiając nas w jakiejś sprawie.

Marcin

Fanatyk sauny oraz Fińskiej natury.
Tags: