[ 2016 ][ Finlandia ][ Zima 2016 ]

Winter is Coming

Witam serdecznie wszystkich po dosyć długiej przerwie. Sporo, się działo w moim życiu i musiałem odłożyć nie które rzeczy, na później. Aktualnie później nadeszło teraz wraz z zimą. W międzyczasie udało mi się uzyskać dyplom w szkole zawodowej, zdobyłem nowe kwalifikacje oraz podszkoliłem język czyli innymi słowy trzeba było się przekwalifikować. Edukacji nigdy za wiele, nie zaszkodzi nauczyć się czegoś nowego.
 

 
Spowodowane to było tym, że moja stara mała lokalna firma zaczęła mieć problemy 🙁 zero zamówień przez pewien okres czasu. Jak duży nic nie zamówi u małego, to tak się dzieje, były przymusowe przestoje powroty, praca w mniejszej grupie no ogólnie do bani. W końcu zjawił się jakiś inwestor i wykupił naszą firmę skazując tym samym mnie i moich kolegów na bycie bezrobotnym. Jak mówią, że nikogo nie będą zwalniać, to będą zwalniać. Długa historia z upadkiem naszej firmy i nie warto tego opisywać.
Aktualnie zima wchodzi z lekkim przytupem, z większym przyjdzie na pewno w przyszłym tygodniu. Mamy już zimno, śnieg i czas zacząć uczęszczać częściej do sauny trzeba się hartować jak tylko się da.
9 listopada nad ranem zimno, wieje a śniegu nie widać.

A tak powitała mnie Finlandia rankiem w Dzień Niepodległości Polski, fajny prezent nie powiem, że nie bardzo lubię śnieg oraz wszystkie aktywności, które z nim się wiążą. Uwielbiam jeździć na nartach za jakiś czas wam pokaże ścieżki narciarskie, gdzie można rekreacyjnie się poślizgać. 

Plany na przyszłość są ambitne, zamierzam zmienić miejsce zamieszkania na większe miasto Oulu byłem tam latem w pracy podczas jednego z większych festiwali w Finlandii. Pracowałem tam przy Qstock 2016 bardzo podobała mi się praca obsługi ze względu na dwie rzeczy, byłem w pracy ze znajomymi i nikt nie mówił po Szwedzku. 

Wiem, że Szwedzki to urzędowy język tutaj, ale ja mieszkam w Finlandii a nie w Szwecji. Wiem, wiem z jednej strony można tak powiedzieć a z drugiej nie. Spokojnie bardzo szanuję ichniejszą kulturę i obyczaje. Do was mam prośbę możecie napisać w komentarzach o czym byście chcieli przeczytać o ile ktoś to przeczyta. Proszę mnie nie bić za złą pisownię.

Marcin

Fanatyk sauny oraz Fińskiej natury.
Tags: , ,